(0) 0.00€

Kā izvēlēties zāles pļāvēju

Pienācis laiks pļaut zāli? Atvieglo savu darbu izvēloties pareizo zāles pļaujmašīnu. Šajā rakstā uzzināsiet kas jāņem vērā iegādājoties zāles pļaujmašīnu. Lai skatītu rakstu par to kā izvēlēties trimmeri vai krūmgriezi spiediet šeit.

 

Barošanas veidi

Ar benzīna motoru

Zāles pļāvēji ar iekšdedzes dzinēju ir ļoti populārs zāles pļāvēju veids, un tā lielākā priekšrocības ir tā darbības ilgums, kamēr bākā ir degviela pļāvējs varēs strādāt. Benzīna dzinēja zāles pļāvēji parasti ir jaudīgāki par citu veidu zāles pļāvējiem, tas jāņem vērā, ja plānots pļaut garu zāli. Bet šī tipa zāles pļāvējiem ir arī mīnusi. Iekšdedzes dzinējam vajadzīga regulāra apkope, piemēram, eļļas maiņa. Kā arī iekšdedzes dzinēji rada izmešus, kas ir kaitīgi dabai.

Plusi un mīnusi

+Neierobežots darbības laiks

+Lielāka jauda

-Vajadzīga regulāra apkope

-Rada izmešus

 

Akumulatora pļaujmašīnas

Šī veida darbojas ar elektromotoru, kas tiek barots no akumulatoriem. Akumulatora pļaujmāšīnas ir klusākas un vieglākas, par benzīna zāles pļāvējiem, kā arī tās nerada izmešus. Šie zālespļāvēji ir ērti izmantojami, vienkārši jāpievieno akumulatori, un ierīce ir gatava darbam. Kā arī nav nepieciešama īpaša apkope. Bet akumulatori darbības laikā izlādējas un tāpēc šim veidam ir īsākais darbības laiks. Darbības laiku var pagarināt iegādājoties papildus akumulatorus, taču tas rada papildus izdevumus.

Plusi un mīnusi

+Klusa un ērta darbība

+Bez izmešiem

-Īsākais darbības laiks, salīdzinoši ar pārējiem veidiem

 

Elektriskās pļaujmašīnas

Arī elektriskās pļaujmašīnas izmanto elektromotoru, bet tas tiek barots ar vadu pievienojot to rozetei. Arī šī tipa pļaujmašīnas ir klusas un nerada izmešus, taču tā darbības rādiuss tiek ierobežots ar vada garumu. Elektriskās pļaujmašīnas darbības laiks nav ierobežots, ja vien tā ir pievienota rozetei.

Plusi un mīnusi

+Klusa darbība

+Neierobežots darbības laiks

+Bez izmešiem

-Pļaušanas rādiuss ierobežots ar vada garumu

-Rodas drošības risks, jāuzmanas no vada sapļaušanas.

 

Svarīgākā specifikācija kas jāņem vērā

Pļaušanas platums

Pļaušanas platums nosaka kādā platumā pļaujmašīna var pļaut vienā gājienā. Jo lielāks pļaušanas platums, jo lielāku platību varēs nopļaut noteiktā, laiku posmā. Jo mazāks pļaušanas platums, jo manevrētspējīgāka pļaujmašīna.

Pašgājēja funkcija

Daudzām pļaujmašīnām ir pieejama pašgājēja funkcija, tas nozīmē, ka riteņiem tiek dota piedziņa un kustība uz priekšu notiek automātiski. Ja plānots pļaut lielākas platības, tas var atvieglot fizisko slodzi. Ir vairāki pašgājēja funkcijas veidi:

Priekšpiedziņa – labāka manevrētspēja, jo rokturi nospiežot uz leju priekšējie riteņi tiek pacelti tādejādi izbiedzot automātisku kustību uz priekšu.

Aizmugures piedziņa – labāka pļaušana slīpumos, vai augša pa kalniem, tāpēc, ka aizmugurējie riteņi ir vienmēr ir kontaktā ar zemi.

Visu riteņu piedziņa – labāka saķere nelīdzenās vietās un uz slapjas zāles.

Zāles izmešana un savākšana

Zāles pļavējiem ir vairāki veidi kā tie apstrādā nopļauto zāli. Daži zāli vienkārši sasmalcina un izmet pa sānu, dažiem ir savākšanas funkcija, kura savāc zāli konteinerā.

 

Papildus funkcijas kas jāņem vērā

Riteņu izmērs

Lielāks riteņu izmērs palīdz parvietošanai pa nelīdzenām virsmām.

Elektriskais starts

Elektriskais starts atļauj benzīna zālesplāvējus iedarbināt ar vienas pogas spiedienu.

Pļaušanas augstuma maiņa

Izvēloties zāles pļāvēju jāievēro vai pļaušanas augstumu var noregulēt pietiekami zemu vai augstu un vai to izdarīt ir ērti.